Stowarzyszenie Saperów Polskich

Koło nr.28 w Łodzi

Menu

Rok 2013 w Łódzkim Kole Stowarzyszenia Saperów Polskich to czas realizacji niektórych zadań przy współpracy z proboszczem Parafii Wojskowej   w Łodzi
ks. ppłk Mariuszem  ŚLIWIŃSKIM.

Nawiązana znajomość z księdzem pułkownikiem w dniach poprzedzających święta grudniowe 2011 roku i wspólna sympatia do rzemiosła saperskiego zaowocowała bliższą współpracą.
W 2013 roku razem braliśmy udział w wydarzeniach związanych  z saperskim świętem.
W wigilię „Święta Saperów” członkowie Koła z rodzinami mieli  zaszczyt uczestniczyć we mszy na cmentarzu żołnierskim na Dołach, poświęconej pamięci saperom łódzkim.
W dniu „Święta Sapera” wspólnie pojechaliśmy do Warszawy na mszę poświęconą saperom do Katedry Polowej. Następnie pod pomnikiem „Chwała Saperom” wysłuchaliśmy przemówień przedstawicieli ministerstwa i wojska poświęconych pamięci żołnierzom – saperom.  Asystowaliśmy dzielnie naszemu koledze Eugeniuszowi Łatkowskiemu przy odznaczaniu go „Medalem Za Rozminowanie Kraju”. Razem z innymi delegacjami złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem sapera i na przyczółku Czerniakowskim.
Po tych wzniosłych uroczystościach ks. płk Śliwiński pokazał nam swój dorobek , Kościół Garnizonowy Św. O. Rafała Kalinowskiego
w Rembertowie.